Close

Зустріч в Тараканові з Генеральним Консулом Республіки Польщі

Генеральний  Консул Республіки Польща в Луцьку пан Славомір Місяк вшанував пам’ять польських воїнів на Тараканівському Форті.  В сонячний весяний день , 18 березня 2021 року на Тараканівському Форті на Волині в місті Дубно біля Рівного , представники Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку , Генеральний  Консул Республіки Польща пан Славомір Місяк та аташе з питань культури Петро Убранович після закінчення свого відрядження до Дубна , відвідали могилу солдатів майора Віктора Матчинського, які загинули  у бою проти кавалерії Будьоного під час оборони форту Загорце від більшовиків 7–21 липня 1920 року.

Під час перебування у форті гості ознайомилися від місцевих істориків  інформацію  про події, що відбулися 100 років тому під час оборони форту Загорце у бою польських військ  проти кінноти Будьонного. Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку  пан Славомір Місяк та пан Пьотр Урбанович, аташе з питань культури, запалили свічки біля братської могили солдатів Польської армії, які загинули в боях з кавалерією С. Будьонного в 1920 році.

Під час зустрічі Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку пан Славомір Місяк погодився організувати у вересні турнір з міні-футболу в  місті  Рівному , присвячений 138-й річниці від дня народження генерала УНР, М Безручка, за участю команд Генерального консульства Республіки Польща у м. Луцьку, харцежів куреня “Волинь – Рівне “,  пластунів міста Рівного , а також представників громадськості міста Рівного.

У спільній зустрічі на терені  Тараканівського Форту взяли участь також шеф харцерів куреня “Волинь – Рівне ” пан Олександр Радіца, пластовий духівник 33 Куреня ім. Уласа Самчука в Рівному, історик о. Віталій Поровчук, керівник Культурно – Освітнього товариства ім. Генерала УНР Марка Безручка, Сергій Поровчук, та Мартін Ройтер, керівник громадської організації ” Мультикультурна Україна”.

На завершення зустрічі місцеві краєзнавці  подарували  гостям з Луцька сувеніри про історію форту в Тараканові. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Весна – час змін і перемог!

(текст – Сергій Поровчук, фото –  Сергій Поровчук, Мартiн Ройтер)

Related Posts