Словаччина

Словаччину і Україну об’єднують багато подій, зокрема історичні події 1947 року, коли була масова “міграція” українців і словаків зі Східної Словаччини на територію Волині (тодішньої УРСР).

У 2021 році нам виділили міні грант (програма House of Europe) на втілення нашої ініціативи “Молодіжний міст Варковичі-Бардiїв”.

Ми хочемо відродити інтерес до історії серед молоді Словаччини та України, і таким чином використати спільну історію для побудови “мостів” майбутнього. Проект буде реалізований з травня по вересень 2021. Бардiїв – гарне місто в Пряшівському краї Східної Словаччини, звідки були основні потоки мігрантів в Україну, а Варковичі – це новостворена ОТГ в Дубенському районі Рівненської області, куди приїхали люди зі Словаччини.

Головна мета проекту – активізація молоді в сільській місцевості шляхом залучення у міжнародні проекти молодіжного обміну.

У рамках проекту планується:

– Проведення онлайн лекцій на теми краєзнавства, генеалогії та молодіжної політики

– Групові роботи для збору та обробки історичного матеріалу та концептуалізації виставки про україно-словацьку культурно-історичну спадщину

– Створення сайту (інформаційної платформи) для онлайн виставки та  подальшого розвитку даного напрямку

– Показ виставки в різних місцях Рівненської області, в перспективі – Київ і Словаччина

В ідеалі даний проект сприятиме створенню молодіжної ради у Варковицькій ОТГ та слугуватиме фундаментом для подальшої співпраці між адміністраціями та організаціями Варковичів і Бардiїва.

Учасники проекту – це учні та представники активної молоді двох країн, основний партнер в Україні – Варковицька ОТГ, у Словаччині – “молодий Бардiїв – Молодіжний парламент міста Бардiїв”.