Німеччина

Німеччина традиційно є важливим партнером для України, і наша ГО також співпрацює та реалізує цікаві проекти з німецькими партнерами. Більше того, керівник нашої громадської організації – німець.

У 2020 та 2021 рр. Ми реалізували проект FutureFlashBack за підтримки німецького фонду EVZ (MeetUP! – українсько-німецькі молодіжні зустрічі): учні Здолбунова (Україна), Німеччини та Турeччинi вирушили у віртуальну подорож у часi, обговорили в Інтернеті різні теми, пов’язані з майбутнім, та підготували виставку, яку покажуть просто неба у трьох містах.

Ініціатором, координатором та нашим головним партнером цього проекту є dieKunstBauStelle e.V. в Ландсберзі.

В контексті розвитку індустріальної культурної спадщини ми спілкуємося з містом Фьоклінген, де колишній металургійний завод перетворився на “центр мистецтва та європейської промислової культури ”; сам комплекс колишнього заводу отримав статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (Unesco Weltkulturerbe Völklinger Hütte).

Ми спілкуємося з представниками міської адміністрації Фьоклінгена та Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і плануємо подати спільні проекти на отримання грантів з метою просування промислової культури в Здолбунові та загалом для зближення двох міст та їх жителів.

Ще одним цікавим напрямком є культурна спадщина волинських німців.

Ми вже контактуємо з нащадками німецьких поселенців у Німеччині, США та Канаді, а також з іншими відповідними організаціями, ми плануємо проекти на молодіжні обміни та (наукові) генеалогічні дослідження.

Ми віримо, що історію можна і потрібно використовувати для наведення мостів у майбутнє та сприяння сільській Україні для сприяння місцевому розвитку та міжнародному співробітництву.