Close

МКУА отримає грант вiд Посольства США

В рамках академічних та освітніх програм уряду США в сфері державної дипломатії громадською організацією Мультикультурна Україна в 2021-2022 р. буде реалізовано грантовий проект «Трансфер знань про органічне землеробство та зміну клімату в сільському господарстві».

Ключовим завданням проекту є передача новітніх знань від Університету Меріленду (США) закладам аграрної професійно-технічної освіти України. Основним партнером проекту з української сторони виступатиме Плужненський професійний аграрний ліцей (Хмeльницька обл.). 

В рамках проекту для викладачів та учнів буде розроблено навчальні матеріали (посібники, відео лекції) на різні практичні теми з органічного землеробства, його зв’язок із кліматичними змінами, передові підходи в екологізації сільського господарства, що їх досліджують та впроваджують американські освітяни. 

За допомоги науковців Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) учбові агрономічні дисципліни ліцею буде доповнено темами з органічного сільського господарства, екологічної та водної проблематики сільського господарства.

Активну участь в реалізації проекту прийме бізнес-група Ріттер Біо Агро, на господарствах якої понад 7 років застосовуються лише органічні методи вирощування культур. Зокрема в ліцеї планується підготувати демо ділянку з вирощування органічних плодоовочевих культур та лікарських рослин. До процесу також долучяться провідні національні та іноземні компанії – постачальники насіння, техніки, біологічних засобів. Учні, студенти, викладачі ліцею та університету НУВГП спільно проходитимуть польову практику на господарствах групи Ріттер Біо Агро та в лабораторії рослинництва партнера проекту. Комунікаційну підтримку проекту нададуть Плужненська територіальна громада та Агенція регіонального розвитку Хмельницької області.

Уже традиційно онлайн зустріч з партнерами з Меріленда

Напрацювання проекту будуть представлені в Міністерство освіти та науки України з метою спонукати зміни в підготовці професійних кадрів та спеціалістів для аграрного сектору країни.

Related Posts