Чехія

В Україні, і особливо на історичний Волині, дуже багата культурна спадщина волинських чехів; вони приїжджали в середині XIX століття, жили і у великих містах і в сільській місцевості, часто компактно в так званих “колоніях”, тобто “чеських” селах.

Вони були дуже працьовитими, заповзятливими людьми, мали свої організації і школи, багато хто з них були успішними підприємцями.

Здолбунівський цементний завод був заснований братами Елінекками і багато хто, напевно, ще сьогодні асоціює волинських чехів з майстерністю пивоваріння.

Ми хочемо відродити чеську спадщину в Здолбунові, як і в Рівненській області, шляхом популяризації чеської мови і культури, комунікації з організаціями в Чехії (школи, ВНЗ, ГО), залученням чеських волонтерів (у рамках програми Erasmus Plus) і загалом створенням клімату довіри задля україно-чеського співробітництва і можливих інвестиційних проектів.

Ми віримо в силу молодіжних обмінів і наразі готуємо різні проекти на 2022 рік.

Також ми хочемо порушити питання про збереження чеської архітектурної спадщини, адже в селах залишилися багато традиційних “чеських будинків”, які своєю добротністю свідчать про багате культурне минуле й просять, як ми думаємо, їх використовують не тільки для історичних досліджень, а також для реалізації культурних та туристичних проектів тих громад, де така спадщина залишилася.