Close

Zoom зустріч із представниками Фольклінгену

Фольклінген – це унікальне місто в Німеччині. Воно знаходиться на кордоні з Францією і оточене густими лісами, а фактично в центрі міста знаходиться колишній металургійний комбінат, який став першою всесвітньою спадщиною (Світова спадщина) промислової культури ЮНЕСКО.

Imacon Color Scanner

Промислова спадщина є і в Здолбунові, проте промислова культура тут ще не розвинена, хоча вона може стати одним з ключових двигунів для розвитку регіону.

Ми вже декілька місяців контактуємо з представниками міської адміністрації Фольклінгена, як і з компанією, яка від імені федеральної землі Саарланд, керує “Європейським цетром мистецтв і промислової культури”, що є світовою спадщиною ЮНЕСКО “Völklinger Hütte”.

Ми обговорювали різні проекти, а також подачу заявки до Українського культурного фонду (УКФ).

Німецька сторона зацікавлена у дружніх відносинах зі Здолбуновим, навіть готова популяризувати українську мову на базі центру освіти для дорослих (Volkshochschule VHS).

Представниками української сторони були Елеонора Стеценко, начальниця відділу культури і туризму Здолбунівської міської ради, Олександр Дмитрук (студент історичного факультету, краєзнавець, фотограф) і Мартін Ройтер (керівник ГО МКУА).

Як зараз модно говорити – далі буде! Не перемикайте!

Related Posts