Close

Oрганічне фермерство та розвиток сільської місцевості

З метою залучення зовнішніх ресурсів та покращення професійної підготовки молоді нашa організація MKUA спільно з групою компаній RitterBioAgro (директор – Віктор Щербачук) вирішили зробити маленький, але важливий крок – допомогти Плужненському аграрному ліцею (Хмельницька область) ввести в його навчальні програми тематику, пов’язану з органічним землеробством, змінами клімату та ін.

Наш шлях до екологізації навчального закладу почався в квітні 2021 року, коли група, що складається з представникiв компанії RitterBioAgro, сертифікаційного органу Органік стандарт і MKUA, вперше відвідала ліцей, познайомилась з його менеджментом. В ході візиту було прийняте стратегічне рішення перевести всі навчальні землі ліцею, а також його лісовий розплідник в органічне управління; ввести в навчальні програми ліцеїстів нові уроки екологічного прямування. Допомагати ліцею буде і Національний універсітеет водного господарства та природокористування (НУВГП), філія кафедри органічного землеробства, яка організована на підприємстві RitterBioAgro.

Спільна діяльність в цій сфері дозволить підготувати ліцеїстів до нових глобальних викликів сучасності – переходу Європи на шлях екологізації в рамках проголошеного Європейського зеленого курсу. І, хоча ліцеїстів готують в першу чергу як професійно-технічних кадрів, для них не закриті двері до вищої школи – частина з них зможе продовжити своє професійне зростання в аграрних університетах країни, брати участь в міжнародних програмах молодіжного обміну.

Важливим аспектом в підготовці ліцеїстів стане акцент на їх самозайнятість в сільському господарстві країни. Відкриття ринку землі дозволить багатьом з них організувати свої власні фермерські господарства, в т.ч. і працювати в рамках органічних стандартів.

Окремо потрiбно згадати вклад бізнес-партнера, який готовий забезпечити перехід ліцею в органічне землеробство, надавши для роботи на його полях сучасну агротехніку і підтримку менеджменту. На зустрічі з Віктором Щербачуком – відомим органічним господарем і вченим, під управлінням якого працюють підприємства в Рівненській і Хмельницькій областях, було досягнуто розуміння того, що необхідно дати можливість ліцеїстам і студентам-агрономам університету НУВГП разом проходити практику на підприємствах групи RitterBioAgro. Домовленості про спільну практику були досягнуті на випускному ліцеїстів 2021 р., де RitterBioAgro, НУВГП (Алла Кучерова) і ліцей уклали меморандум про співпрацю.

Кращим ліцеїстам, які після завершення навчання, захочуть почати свій власний шлях в органічному землеробстві, буде запропонована всебічна підтримка в організації плодоовочевого бізнесу. Адже група компаній RitterBioAgro крім зернових культур також має підрозділ, де під чуйним керівництвом агронома Дмитра Бріцова вирощуються органічні полуниця, малина, ревінь, гарбуз і інші культури.

І хоча ліцеїсти і менеджмент ліцею зараз на канікулах наша робота не зупиняється! В рамках екологізації ліцею наш фонд разом з ГО Органічна Україна Захід, університетом НУВГП та Аграрним коледжем університету Меріленда підготували заявку на грант посольства США в Україні. Успішна реалізація грантового проекту сприятиме активізації роботи нашого фонду з Агентством регіонального розвитку Хмельницької області, а також з сусідами – Острозькою територіальною громадою, молодіжний потенціал якої величезний!

Related Posts