Close

На зв’язку з Ірландським музеєм еміграції

Спадщина Деніса МакКлера вже вкотре об’єднує дослідників з різних країн.

30 липня за ініціативи Мартіна Ройтера (Martin Reuther ) – голови ГО “Мультикультурна Україна” (м. Здолбунів) відбулася онлайн зустріч з доктором філософії Морісом Кейсі (Maurice J. Casey) – співробітником Ірландського музею еміграції (м. Дублін, Ірландія).

Постать його співвітчизника – майстра садово-паркового мистецтва, ботаніка Деніса МакКлера (1762, Ферфілд, Ірландія — 1853, Дубно), кар’єра якого тісно пов’язана із історичними Волинню і Поділлям, фахово зацікавила д-ра Кейсі. Він, як випускник Триніті-коледжу в Дубліні в якому, можливо, навчався й Деніс МакКлер, фахово займається питаннями подорожей та еміграції ірландців, зокрема до Радянського Союзу у міжвоєнний період.

В процесі обговорення можливостей співпраці виникла ідея написання статті до одного з найстаріших і найпопулярніших видань батьківщини Деніса МакКлера – щоденної газети The Irish Times.

У заході також взяли участь Наталія Лушнікова – доцентка кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП, ГО «Інститут українського модернізму» та Алла Кучерова – завідувачка сектору грантової роботи, старша викладачка кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства НУВГП.

Запрошуємо долучатися до нашого кола усіх зацікавлених спадщиною та постаттю Деніса МакКлера

Related Posts