Close

“Макклерівська Оранжерея”

У суботу були в Мізочі, який зараз став центром одноіменної ОТГ в Рівненському районі Рівненської області, розташованим між Здолбуновом, Дубно та Острогом.
Красиве місце з багатою мультикультурною спадщиною, яке не використовується; в Мізочі є парк, який був спроектований “нашим” ірландцем Діонісієм Макклером (1762-1853).

Не дивлячи на те,що парк на балансі природно-заповідного фонду України,усе дуже запущено.Місце дуже гарне, знаходиться на березі ставка біля школи-інтернау і що дуже важливо для нас – тут є руїни споруд, які були побудовані ще за часів перебування тут Макклера. Серед них – залишки оранжереї.
У ній колись вирощували різноманітні тропічні рослини, в т.ч. фігові пальми. Взимку оранжерею опалювали за допомогою великих пічок. А в 60-80-і роки XX століття в цьому приміщенні був ресторан «Блакитний Дунай».

Є ідея упорядкувати ту частину території парку, де раніше була оранжерея: саму органжерею (точніше її руїни) законсервувати, а для території навколо (схил, який веде на берег ставка) спроектувати креативне ландшафтне рішення.

Хочемо зібрати в рамках проекту “Макклеровська Оранжерея” ландшафтних дизайнерів, ботаніків і художників з України та Ірландії, оранізувати міжнародні волонтерські обміни та в результаті, відкрити паркову зону нового зразку для культури і відпочинку мізочан і гостей громади.
Головним об’єктом в цій частині парку, крім самої оранжереї, буде сцена, яка з’явилася за радянських часів, але добре вписується в ландшафт і зможе бути унікальним місцем проведенням різних культурних заходів.

Наша активність по популяризації Діонісія Макклера почалася ще в 2019 році, коли ми запустили кампанію McClair Project і вихдодили на перших партнерів в Ірландії, з якими досі в контакті: Національий Ботанічний сад Ірландії (Дублін), Асоціація ірландських ландшафтних дизайнерів (GLDA, Дублін) та Адміністрація графства Вестміта (звідки саме родом Макклер).
Сподіваємося на тісне співробітництво з місцевою владою в Україні і на підтримку спонсорів та тих фондів, до яких ми будемо подавати наш проект.

Поки у нас тільки ідея, але ми впевнені, що спільними зусиллями, вона стане реальністю.
Мало місць в Україні, де є подібна культурна спадщина ірландця; для Мізоча парк ,створений Макклером – це унікальний шанс відродити славу колишнього містечка і виходити на новий рівень роботи над розвитком громади та міжнародного співробітництва.

Related Posts