Close

“Макклеровська Оранжерея”

У суботу були в Мізочі, який зараз став центром однойменної ОТГ в Рівненському районі Рівненської області, розташованим між Здолбуновом, Дубно та Острогом.
Красиве місце з багатим мультикультурної спадщиною, яке не використовується; в Мізочі є парк, який був спроектований “нашим” ірландцем Діонісієм Макклер (1762-1853).

Парк на балансі природно-заповідного фонду України; все запущено, але місце гарне, на березі ставка, школа-інтернат поруч, і, що найголовніше для нас – є руїни споруд, які були побудовані при Макклере, серед них – залишки оранжереї.
У ній колись вирощували різноманітні тропічні рослини, в т.ч. і фігові пальми. Взимку оранжерею опалювали за допомогою великих печей. А в 60-80-і роки XX століття в цьому приміщенні був ресторан «Голубий Дунай».

Є ідея частина території парку, де раніше була оранжерея, упорядкувати: саму органжерію (точніше її руїни) законсервувати, а для території навколо (схил, який веде на берег ставка) придумати креативне ландшафтне рішення.

Хочемо зібрати в рамках проекту “Макклеровська Оранжерея” ландшафтних дизайнерів, ботаніків і художників з України та Ірландії, оранізовать міжнародні волонтерські обміни і, в результаті, відкрити паркову зону нового зразка для культури і відпочинку мізочан і гостей громади.
Головним об’єктом в цій частині парку, крім самої оранжереї, буде сцена, яка з’явилася за радянських часів, але добре вписується в ландшафт і зможе унікальним місцем проведенням різних культурних заходів.

Наша активність по популяризації Макклер ще почалася в 2019 році, коли ми запустили кампанію McClair Project і вихдоділі на перших партнерів в Ірландії, з якими досі в контакті: Національній Ботанічний сад Ірландії (Дублін), Асоціація ірландськіх ландшафтних дизайнеров (GLDA, Дублін) та Адміністрація графства Вестміта (звідки самє родом Макклер).
Сподіваємося на щільне співробітництво з місцевою владою в Україні і на підтримку спонсорів та тих фондів, куди ми будемо подаватися наш проект.

Поки у нас тільки ідея, але ми впевнені, що спільними зусиллями, вона стане реальністю.
Мало місць в Україні, де є подібне культурну спадщину ірландця; для Мізоча парк і Макклер – це унікальний шанс відродити славу колишньої містечка і виходити на новий рівень роботи над розвитком громади та міжнародного співробітництва.

Related Posts